× Zamknij

Czym jest Tenis 10?


tenis 10

TENIS 10 - to nowoczesny program szkolenia dzieci do lat 10-ciu wdrażany przez Polski Związek Tenisowy zgodnie z wytycznymi International Tennis Federation (ITF) w ramach programu „Play & Stay” . Nauka gry zgodna z metodyką szkolenia tenisowego odbywa się w formie zabawy. Zarówno sprzęt jak i intensywność zajęć dostosowane są do wieku dzieci. Tenis 10” to mniejsze korty i wolniejsze piłki  podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.

TENIS 10 - to początek przygody z tenisem oraz doskonała przepustka do kariery tenisowej.
Podczas naszych zajęć nie tylko chcemy uczyć gry w tenisa, ale również wychowywać dziecko przez tenis.  Zwracamy szczególną uwagę na wychowanie najmłodszych w duchu fair play. Chcemy aby dzieci świetnie odnajdywały się w grupie rówieśników i związały się ze sportowym trybem życia na długie lata.

Opis poziomów: 

Poziom niebieski - początek treningów 4-6 lat. Piłki z gąbki, kort pomniejszony. Rozwój wszechstronnej sprawności fizycznej poprzez gry i zabawy. Nauka podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie) i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

Poziom czerwony – do 7-8 lat. Piłki 75% wolniejsze od piłki żółtej, kort pomniejszony. Dalszy rozwój umiejętności taktycznych oraz technicznych (prawidłowe chwyty i początki przyszłych pełnych uderzeń).

Poziom pomarańczowy - do 9 lat. Piłki 50% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Młodzi tenisiści stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji we wszystkich sytuacjach meczowych, a ich gra przypomina dorosły tenis.

Poziom zielony – do 10 lat. Piłki 25% wolniejsze od piłki żółtej, kort pełnowymiarowy. Utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy potrafią stosować podstawowe rozwiązania taktyczne podczas meczu.

Poziom żółty – powyżej 10 lat. Piłka żółta, kort pełnowymiarowy. Zawodnik jest gotowy do treningu i rywalizacji normalną piłką na dużym korcie.